Krynica Morska

Krynica Morska usytuowana na północy Polski w województwie pomorskim, otoczona od północy przez wody Morza Bałtyckiego, a od południa Zalewu Wiślanego, nie tylko jest w wspaniałym miejscem do wypoczynku, ale także bardzo dobrym punktem komunikacyjnym, aby pozwiedzać.

Mimo, że jest jednym z najmniejszych polskich miast to dzięki lokalizacji na Mierzei Wiślanej posiada dostęp zarówno do portu rybackiego, jachtowego jak i do przystani Żeglugi Gdańskiej. Kiedyś mała miejscowość na szlaku handlowym prowadzącym z Gdańska do Królewca, w międzywojniu i obecnie – popularne uzdrowisko i miejscowość wypoczynkowa oferująca swoim gościom ciekawe atrakcje turystyczne, liczne hoteliki i pensjonaty – cieszące się uznaniem wśród starszych turystów – seniorów, rencistów lubiących kameralne kurorty. Jako miejscowość portowa, Krynica Morska może pochwalić się piękną XIX-wieczną latarnią morską. Ponadto w mieście znajdują się urokliwe, zabytkowe wille z początku XX wieku a wśród nich perełka – budynek dawnego hotelu Keiserhoff – na początku poprzedniego stulecia, największy hotel na mierzei. Po II wojnie światowej przez pewien czas wieżyczka „Carskiego Dworu” pełniła funkcję latarni. Sama Krynica Morska i jej okolice są idealnymi terenami do aktywnego wypoczynku dla seniorów - spacery po jednej z piękniejszych polskich plaż, ciągnącej się wzdłuż pasma wydm, gdzie między innymi podziwiać można najwyższą z nich – Wielbłądzi Grzbiet, kąpieliska morskie. Ponadto Krynica znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana, przez który prowadzą liczne szlaki rowerowe i piesze prowadzące leśnymi drogami Mierzei, brzegiem zalewu, by następnie poprowadzić równinnym krajobrazem Żuław Wiślanych doprowadzając do zabytków kultury i techniki. Wszystko to zachęca do spędzania tu wczasów czy urlopu wypoczynkowego seniorów.

Klimat

Klimat Krynicy Morskiej to typowy nadmorski, charakteryzowany jako dość stabilny z małymi różnicami temperatur. Czyste powietrze bogate w jod – od zawsze znane z doskonałego wpływu na zdrowie. Szum morza i odwieczny nadbałtycki wiatr – to klimat dla ludzi potrzebujących mobilizacji, ale i wyciszenia zarazem. Gdy na co dzień żyjemy w stresie i na „wysokich obrotach” nie zawsze umiemy leniuchować w czasie urlopu. Dlatego takie wielobodźcowe warunki pogodowe, jakie znajdujemy nad Bałtykiem idealnie sprawdzają się dla osób aktywnych, silnych, ale i takich potrzebujących mobilizacji do działania. Warunki w Krynicy Morskiej to idealne warunki do wypoczynku zarówno emerytów i rencistów szukających sposobu na aktywizację, jak i dla aktywnych seniorów nieumiejących bezczynnie leżeć na plaży. Dotlenienie organizmu, sprzyjające warunki do aktywnego wypoczynku, liczne solanki i nadmorskie SPA – wszystko to zarówno regeneruje nadszarpnięte zdrowie i nerwy, ale i zarazem motywuje tych o usposobieniu wędkarza.

Nordic Walking

Chodzenie, maszerowaniu to najnaturalniejsza i najczęściej wykonywana aktywność fizyczna. Natomiast to nie tylko zwykły marsz, jakby mogło na pierwszy rzut oka się wydawać. Gdy do zwykłego chodzenia dodamy kijki i trochę techniki – mamy właśnie nordic walking nazywany tez „marszem z kijkami”. Jest to aktywność dla wszystkich, a w szczególności dla osób dojrzałych czy seniorów, rencistów i emerytów ceniących sobie ruch i zdrowie, a zarazem przyjemny styl życia. Aktywizuje wszystkie mięśnie, stabilizuje kolana. Wzmacnia mięśnie całego tułowia przez co odciąża kręgosłup. A co najważniejsze jest to aktywność na świeżym powietrzu, którą można wykonywać praktycznie wszędzie, na przykład na plaży w Krynicy Morskiej. Ta szeroka, cudowna, piaszczysta plaża wręcz zachęca do długich wędrówek podczas wczasów. Patrole plażowe, specjalnie przygotowane wejścia, a zaraz obok dzika plaża – to wszystko znajdą seniorzy w Krynicy Morskiej. Dodatkowo oprócz świeżego i orzeźwiającego powietrza, możemy cieszyć się tam dodatkową atrakcją – marszem bez butów! Marsz po takim podłożu jest trochę cięższy od chodzenia po „tradycyjnej” trasie, ale dostarcza nam darmowego i zdrowotnego masażu stóp i naturalnego peelingu. Ponadto kije pomagają utrzymać równowagę na piaskowej plaży i odciążając nogi, co nie jest bez znaczenia przy dłuższym marszu po grząskim piasku. Z pewnością po spacerze po krynickiej plaży w towarzystwie bądź samotnie, każdy poczuje się młodziej, lżej i pełen energii.